Історія клубу

1968 рік

На честь 50-річчя ВЛКСМ в районі закінчено будівництво футбольних полів у Лазищині, Богдані, Косівській Поляні, Середньому Водяному. На цих стадіонах вже зіграно кілька матчів. Найбільше зустрічей провелибогданці.
Минулої неділі цікаво пройшла товариська зустріч в Косівській Поляні. Місцева команда “Комсомолець” (організатор В. Попович) приймала на своєму полі футболістів колгоспу “8 Березня” (організатор Й. Брандіс). Болільники душе переживали за успіх своєї команди, але виграли богданці з рахунком 3:1.
Гол у ворота гостей забив В. Ігнатюк, а три м’ячі господарям поля загнали Й.Браіндіс, М. Ференц, С.Варцаб’юк.

 

 

1969 рік

На стадіоні “Тиса” болільники Рахова бачили ряд футбольних матчів, на яких зігрувався кубок райради ДСТ “Колос”. В них взяли участь “Тиса”, “Комсомолець”, “Гірська Тиса”, “Верховина”; з колгоспів: “8 Березня”, “Нове життя”, “Гірська Тиса” та “Верховина”.
В фіналі зустрілися команди “Комсомолець” і “Біла Тиса”. В першій половині гри голи забили Л. Грнгорчук, В. Степура та Б. Мирон. З рахунком 2:1 команди пішли на відпочинок.
Друга половина гри була більш вдалою для богданців. Два м’ячі у воротах противника опинилися після ударів В. Свалявчика та І. Вайнагія. Переможницею стала команда “Біла Тиса” (3:2). Вона вдруге завоювала кубок району з футболу райради ДСТ “Колос”.
Команди-переможниці: “Біла Тиса”, “Комсомолець”, “Гірська Тиса” нагороджені дипломами І-го, ІІ-го і ІІ-го ступенів.

 

1973 рік

Районний комітет по фізкультурі і спорту проводить змагання з футболу між сільськими командами району. Футболісти Луга днями виїжджали в Богдан, де з місцевою командою програли. Богданцям зараховано поразку за неявку на зустріч з командою Косівської Поляни.
Вперта боротьба проходила минулої неділі в Косівській Поляні між місцевою командою та спортсменами Луга. Василь Бобрюк відкрив рахунок, а пізніше забив ще два м’ячі у ворота господарів поля.
Друга половина гри проходила з перевагою господарів. Вони сквитали два голи, а в кінцевому рахунку (3:4) виграли лужанці.

 

***

 

В Лузі відбулась чергова зустріч на першість району між сільськими футбольними командами. Місцеві спортсмени приймали футбольну команду колгоспу “8 Березня”.

В наполегливому поєдинку перемогли лужанці, які забили у ворота гостей один гoл.

 

1983 рік

Відбулися ігри міжрайонної першості з футболу. Спортсмени Косівської Поляни перемогли на своєму полі (1:0) колгоспних спортсменів з Дубового, а футболісти з Луга зазнали поразки (1:5) у Вонігові від місцевого “Садовода”. Спортсмени Богдана і Верхнього Водяного звели матч внічию – 4:4. А в зустрічі “Мармурника” з “Садоводом” (Руське Поле) жодна з команд не відкрила рахунок.

 

***

 

Проведено ігри чергового туру першості міста з футболу. Команда Карпатськогр державного заповідника обіграла (2:0) “Медика”. Футболісти картонної фабрики в наполегливій боротьбі виграли – 1:0 – у спортсменів держустанов. Команда лісокомбінату забила у ворота спортсменів райсільгосптехніки 9 м’ячів, пропустивши у свої лише один. Футболісти ПМК-100 завдали поразки (4:2) команді автотранспортного підприємства. Зустріч між командами “Конденсатор” і Карпатського державного заповідника завершилася внічию – 0:0.

 

***

 

Проведено ігри міжрайонної першості з футболу. Успішно виступив у звітному турі “Едельвейс” з Косівської Поляни, який переграв у Ясінях місцевий “Спартак” (3:0). Колгоспні спортсмени з Богдана забили дев’ять “сухих” м’ячів у ворота одноклубників з Бедевлі. У Вільхівцях в зустрічі між місцевим “Колосом” та “Мармурником” судді зафіксували нічию – 3:3.

 

1984 рік

На Рахівщині проведено розиграш кубка, з футболу. Десять футбольних колективів були розподілені на дві підгрупи. Змагання проходили за кубковою системою, де команда, яка зазнала поразки, вибувала з дальшого розиграшу.
Хорошу підготовку та зрілу тактичну гру продемонстрували футбольні команди колгоспів “8 Березня”, “Нове життя”, “Перше травня”, райсільгосптехніки. Карпатського державного заповідника, ПМК-100, фабрики штучного хутра. Але досвід тренерів Миколи Мойсюка з колгоспу “XI з’їзд ВЛКСМ”, Миколи Дергунова з заводу “Конденсатор”, Василя Жолобчука з кол госпу “Нове життя” та Василя Матчука з мармурового кар’єру, які готували команди, виявився більшим. Без поразок до фіналу прийшли команди колгоспу “XI з’їзд ВЛКСМ” та заводу “Конденсатор”. Два тайми не виявили між ними переможця. І лише додаткові одинадцятиметрові м’ячі вдало реалізували футболісти з “Конденсатора”. Вони й стали володарями кубка райспорткомітету і нагороджені грамотою райкому ЛКСМ України.
Друге місце посіли футболісти колгоспу “XI з’їзд ВЛКСМ”, на трете місце вийшли команди мармурового кар’єру та колгоспу “Нове життя”. Вони нагороджені дипломами райкому ЛКСМУ та комітету по фізичній культурі і спорту райвиконкому.
13 травня відбудуться ігри першості району з футболу, яка пройде в два кола.

 

***

 

Комітет по фізичній культурі і спорту при райвиконкомі, райком ЛКСМ України та районна федерація футболу організували розиграш чемпіонату району з футболу. В розиг раші візьмуть участь десять дорослих і стільки ж юнацьких команд.
20 травня відбувся перший тур розиграшу. Ось результати матчів:
“Едельвейс” колгоспу “8 Березня” приймав команду “Менчіл” Карпатського державного заповідника, яку переміг з рахунком 3:2. Рахунок зустрічі юнацьких команд – 3:1. “Колос” з колгоспу “Перше травня” (Верхнє Водяне) перміг у себе вдома команду “Спартак” з фабрики штучного хутра (Ясіня) – 2:1. Юнаки колгоспу поступилися хутровикам – 2:3. Команда “Тиса” колгоспу “Нове життя” (Луг) на своєму полі не змогла обіграти футболістів “Едельвейса” з колгоспу “XI з’їзд ВЛКСМ” (Косівська Поляна). Гра дорослих закінчилась з рахунком 1:1, а юнаків – 2:2. Молода команда “Мотор” з райсільгосптехніки поступилася перемогою колективу заводу “Конденсатор” – 2:4. Юнаки зіграли з рахунком 0:1.
Відбувся 10 тур чемпіонату області з футболу. Результати ігор наших провідних футбольних клубів слідуючі: вища ліга: “Карпати” (Рахів) – “Колос” (Нове Давидково) – 3:3, юнаки – 4:2, “Металіст” (Іршава) – “Хімік” (В. Бичків) – 2:1, юнаки – 0:0. Перша ліга: “Ялинка” (В. Бичків) – “Картонник” (Рахів) – 4:1, юнаки – 1:1, “Говерла” (Ясіня) – “Колос” (Ракошино) – 1:1, юнаки – 2:4. Друга ліга: “Металіст” (Кобилецька Поляна) – “Колос” (Шаланки) – 2:1, юнаки – 3:0.

 

***

 

Продовжуються спортивні баталії на футбольних полях району. В четвертому турі богданський “Едельвейс” приймав на своєму полі лужанську “Тису”. Перемогли господарі поля з рахунком 4:1, юнаки – 4:1. “Спартак” з фабрики штучного хутра приймав “Мотор” з райсільгосптехніки і переміг з рахунком 3:2, юнаки – 0:1. Косівсько-полянський “Едельвейс” програв (3:1) “Менчелу” з Карпатського державного заповідника. Зате юнаки з Косівської Поляни перемогли своїх суперників з рахунком 3:0. Футболісти “Колоса” з колгоспу “Перше травня” не з’явилися на зустріч з діловецьким “Мармурником”, а спортсмени “Торпедо” з автотранспортного підприємства – на гру із “Конденсатором” і їм зараховано поразки.
А ось результати п’ятого туру чемпіонату району з футболу. “Мотор” (райсільгосптехніка) –
“Едельвейс” (колгосп “8 Березня”)
– 3:5, “Тиса” (колгосп “Нове життя”) – “Колос ” (колгосп “Перше травня”) – 4:2, “Мармурник” (мармуровий кар’єр) – “Менчіл” (Карпатський державний заповідник) – 3:1, юнаки – 5:1, “Едельвейс” (колгосп “XI з’їзд ВЛКСМ”) – “Торпедо” (АТП 06033) – 8:2, юнаки – 5:1, “Конденсатор” – “Спартак” (фабрика штучного хутра) – 1:0, юнаки – 1:1.

 

***

 

Футбольні команди колективів фізкультури району завершили ігри першого кола. Для окремих він був досить вдалим. Так, помітних успіхів домоглися такі команди, як “Мармурник” з Ділового, “Конденсатор”, “Едельвейс” з Косівської Поляни. Успіх “Мармурника” особливий – команда жодного разу не програла.
Попереду – друге коло. Побажаємо футболістам кращих команд не здавати позицій, а відстаючих – поправити своє становище. А допоможе це зробити ліпша, ніж у першому колі, гра, дисципліна серед гравців.

Назва команди В. Н. П. М. О.
1 “Мармурник”, мармуровий кар’єр 8 1 0 53:10 17 (11)
2 “Конденсатор”, завод “Конденсатор” 7 0 2 20:10 14 (7)
3 “Едельвейс”, колгосп “XI з’їзд ВЛКСМ” 6 2 1 36:14 14 (17)
4 “Менчул”, Карпатський державний заповідник 6 0 3 26:20 12 (8)
5 “Едельвейс”, колгосп “8 Березня” 5 1 3 30:34 11 (12)
6 “Тиса”, колгосп “Нове життя” 2 3 4 13:24 7 (9)
7 “Торпедо”, АТП 06033 2 2 5 16:10 6 (4)
8 “Колос”, колгосп “Перше травня” 2 0 7 20:28 4 (2)
9 “Спартак”, фабрика штучного хутра 1 2 6 12:24 4 (11)
10 “Мотор”, райсільгоситехніка. 0 1 8 19:48 1 (9)

Підсумки подано за результатами ігор дорослих команд. В дужках – кількість очок, завойованих юнацькими командами:

 

***

 

Завершився чемпіонат району з футболу. У ньому взяли участь понад 400 футболістів з дорослих i юнацьких команд. Було зіграно майже 200 матчів. Вони дали можливість виявити чимало перспективних гравців та спортивних колективів.
Так, протягом усього футбольного сезону команда “Мармурник” з Ділового була лідером розиграшу. В цього клубу є і якісний резерв – юнацька команда.
Футбол люблять не лише в Діловому, але й на заводі “Конденсатор”. На цьому підприємстві доклали максимум зусиль для вдосконалення майстерності, технічної і фізичної підготовки гравців команди, яка тут створена давно. Тому вони від гри до гри сміливо долали труднощі, виграли ряд відповідальних матчів і в кінці чемпіонату випередили “Мармурник”.
У начальника команди “Конденсатор” Василя Ретізника та її тренера Миколи Дергунова не зразу все йшло добре. Потрібно було подбати про зміцнення матеріально-технічної бази, підібрати склад команди. Але за все бралися з вогником, і прийшли до перемоги.
Цілком заслужено третє призове місце в чемпіонаті посіли футболісти колгоспу “XI з’їзд ВЛКСМ”. Тут теж на високому рівні навчально-тренувальний процес, ігрова дисципліна. Від цих гравців можна чекати росту футбольної майстерності, особливо від її юнацького складу, де тренером Микола Мойсюк. Він виробив певну систему підготовки гравців, вчить їх осмисленій грі на полі, побудові цікавих комбінацій.
Заслуговують похвали і команди райсільгосптехніки, Карпатського державного заповідника, автотранспортного підприємства 06033, колгоспу “8 Березня” та фабрики штучного хутра. Вони організовано провели всі ігри.
Але не обійшлося і без недоліків. Незважаючи на неодноразові прохання, у колгоспі “Перше травня” так і не домоглися поліпшення роботи з футбольною командою. Тому тут низька дисципліна серед футболістів, деякі виходили на матчі в нетверезому стані, зривались ігри на виїзді.
Команда-чемпіон району з футболу буде напог роджена пам’ятним кубком, а гравці – грамотами райспорткомітету. Команди, які зайняли відповідно друге і третє місця, будуть нагороджені грамотами райкому ЛКСМ України та райспорткомітету.

Друкуємо підсумкову таблицю розиграшу чемпіонату району з футболу за 1984 рік:

Назва команди Дорослі Юнаки
набрано очок зайняте місце набрано очок зайняте місце
“Конденсатор”, завод “Конденсатор” 31 I 18 VI
“Мармурник”, с.Ділове 30 II 27 II
“Едельвейс”, колгосп “XI з’їзд ВЛКСМ” 26 III 29 I
“Менчул”, Карпатський державний заповідник 21 IV 18 V
“Торпедо”, АТП 06033 17 V 13 VIII
“Спартак”, фабрика штучного хутра 16 VI 17 VII
“Едельвейс”, колгосп “8 Березня” 11 VII 19 IV
“Тиса”, колгосп “Нове життя” 9 VIII 12 IX
“Мотор”, райсільгоситехніка. 7 IX 9 III
“Колос”, колгосп “Перше травня” 2 X 10 X

 

 

1985 рік

Відбулися чергові ігри першості району з футболу. Без поразки продовжує виступати команда “Менчул” Карпатського державного заповідника, якій зарахована перемога над верхньоводянським “Колосом” через неявку останнього на чергову гру. Успішно виступають в другому колі спортсмени райсільгосптехніки, які перемогли команду “Конденсатора” з рахунком 4:2. “Автомобіліст” з АТП-06033 виграв у “Едельвейса” з Косівської Поляни – 4:3, а “Тиса” (Луг) зіграла внічию – 1:1 – з “Будівельником” пересувної механізованої колони № 100.
Наводимо турнірну таблицю за станом на 23 вересня цього року:

Назва команди очки
1 “Менчул” (Карпатський державний заповідник) 30
2 “Автомобіліст” (АТИ-06033) 21
3 “Райсільгосптехніка” 20
4 “Конденсатор” (Кваси) 18
5 “Едельвейс” (Косівська Поляна) 14
6 “Будівельник” (ПМК-100) 7
7 “Колос” (В. Водяне) 7
8 “Тиса (Луг) 5

У зв’язку з відсутністю практичної допомоги з боку правління колгоспу “8 Березня” і пов’язані з цим невиїзди команди на календарні ігри, районна федерація з футболу виключила богданський “Едельвейс” з розиграшу чемпіонату району.

 

 

1987 рік

На прохання любителів шкіряного м’яча друкуємо календар ігор на першість району (друге коло):
28 серпня: “Колос” (В. Водяне) – “Тиса” (Луг), “Конденсатор” – “Eдельвейс” (Кос. Поляна), “Мармурник” (Ділове) – “Сільгосптехніка” (Рахів), “Едельвейс” (Богдан) – “Сперанца” (С. Водяне).
30 серпня: “Мармурник” – “Будівельник” (ПМК-100), “Едельвейс” (Кос. Поляна) – “Едельвейс” (Богдан), “Сільгосптехніка” – “Конденсатор”, “Сперанца” – “Тиса”.
6 вересня: “Колос” – “Конденсатор”, “Тиса” – “Едельвейс” (Кос, Поляна), “Едельвейс” (Богдан) – “Колос”, “Сільгосптехніка” – “Сперанца”. 13 вересня: “Конденсатор” – “Мармурник”, “Тиса” – “Сільгосптехніка”, “Будівельник” – “Едельвейс” (Кос. Поляна), “Едельвейс” (Богдан) – “Колос”.
20 вересня: “Колос” – “Едельвейс” (Кос. Поляна), “Будівельник” – “Сперанца”, “Мармурник” – “Тиса”,“Едельвейс” (Богдан) – “Сільгосптехніка”.
27 вересня: “Колос” – “Будівельник”, “Конденсатор” – “Едельвейс” (Богдан), “Едельвейс” (Кос. Поляна) – “Мармурник”.
4 жовтня: “Тиса” – “Едельвейс” (Богдан), “Будівельник” – “Конденсатор”, “Мармурник” – “Колос”, “Едельвейс” (Кос. Поляна) – “Сперанца”.
За підсумками першого кола розиграшу першості району з футболу команди – “Мармурник”, “Едельвейс”(Богдан) і “Колос” посіли відповідно перше, друге і третє місця.

 

***

 

Завершився чемпіонат району з футболу серед колективів фізкультури. В ньому взяло участь 18 дорослих та юнацьких команд. Протягом сезону більшість із них показала хорошу фізичну й технічну підготовку, високу тактичну грамотність. Футбольні колективи, в яких правильно розпланували навчально-тренувальний процес, продемонстрували зрілий футбол, і сезон проведено без зривів. Усе це допомогло таким командам, як “Мармурник” (Ділове), “Сперанца” (Середнє Водяне), “Колос” (Верхнє Водяне), “Едельвейс” (Косівська Поляна) домогтися хороших результатів.
Значно посилили увагу до розвитку футболу в колгоспі “Перше травня”, який цього сезону заявив для участі в районній першості 2 дорослі та 2 юнацькі команди.
Однак у деяких трудових колективах в порівнянні ‘з минулим роком не відбулося зрушень в поліпшенні навчально-тренувальної роботи, підвищенні виконавської дисципліни. Були випадки зривів календарних ігор командами “Тиса” (Луг) та “Сільгосптехніка” (Рахів). Прикро, що керівники таких колективів, як фабрика штучного хутра, колгоши імені Бор-канюка й “30-річчя Жовтня”, не проявляють зацікавленості в участі їхніх футбольних команд у першості, стоять осторонь спортивного життя району.
За підсумками чемпіонату команда-чемпіон нагороджена пам’ятним кубком райспорткомітету, а призери – дипломами відповідних ступенів.

Друкуємо підсумкову таблицю розиграшу чемпіонату району з футболу за 1987 рік:

Назва команди Дорослі Юнаки
набрано очок зайняте місце набрано очок зайняте місце
“Мармурник”, (Ділове) 26 1 26 2
“Сперанса”, (Середнє Водяне) 19 2 19 3
“Колос”, (Верхнє Водяне) 18 3 16 4
“Едельвейс”, (Косівська Поляна) 18 4 27 1
“Будівельник”, (ПМК-100) 18 4 27 1
“Конденсатор”, завод “Конденсатор” 13 6 13 6
“Едельвейс”, (Богдан) 11 7 15 5
“Сільгосптехніка”, (Рахів) 3 8 6 9
“Тиса”, (Луг) 2 9 10 7

 

1988 рік

Розпочалися ігри першості району з футболу. Ось результати першого туру: “Конденсатор” – “Тиса” (Луг) – 1:0, “Петрос” (Ясіня) – “Едельвейс” (Богдан) – 3:1, “Сперанса” (Середнє Водяне) – “Колос” (Верхнє Водяне) – 0:4,,”Автомобіліст” (Рахів) – “Едельвейс” (Косівська Поляна) – 3:2.

 

***

 

Відбулися ігри другого туру футбольної першості району. Зафіксовано такі результати: “Колос” (Верхнє Водяне) – “Петрос” (Ясіня) – 1:2, “Будівельник” (Рахів) – “Конденсатор” – 5:3, “Тиса” (Луг) – “Едельвейс”(Богдан) – 4:0, “Едельвейс” (Косівська Поляна) – “Сперанса” (Середнє Водяне) – 3:2.

 

***

 

Завершилися ігри першого кола чемпіонату, району з футболу. В ньому беруть участь дев’ять дорослих і стільки ж юнацьких команд. Краще виступають у чемпіонаті спортсмени заводу “Конденсатор”, “Петроса” з Ясіня та ко-лосівці з Верхнього Водяного. Вони й посіли перші три призові місця.
Протягом першого кола були лідерами футболісти “Будівельника” з ПМК-100. Ця команда укомплектована досвідченими спортсменами. Однак останні матчі вони провели нижче своїх можливостей, внаслідок чого опинилися на четвертому місці.
Невдало виступають спортсмени “Сперанси” з Середнього Водяного, богданського “Едельвейса”, рахівського “Автомобіліста”.
Наводимо підсумкову таблицю першого кола:
Назва команди:
“Конденсатор”
“Петрос” (Ясіня)
“Колос” (Верхнє Водяне)
“Будівельник” (Рахів)
“Тиса” (Луг)
” Едельвейс ” (Косівська Поляна)
“Автомобіліст” (Рахів)
“Едельвейс” (Богдан)
“Сперанса” (Середнє Водяне)

 

***

 

Відбулися ігри чемпіонату району з футболу. Несподіваний результат зафіксовано у Середньому Водяному в зустрічі місцевої “Сперанси”з “Едельвейсом” із Косів-ської Поляни. Господарі поля перемогли з рахунком 10:2. В інших матчах зафіксовано такі результати: “Конденсатор” – “Будівельник” – 1:3, “Петрос” – “Колос” (Верхнє Водяне) – 2:0, “Едельвейс” (Богдан) – “Тиса” (Луг) – 5:0. Результат зустрічі в попередньому турі між командами “Тиса” (Луг) – “Конденсатор” – 3:1, а не 1:3, як повідомляло ся в одному з попередніх номерів газети.

 

***

 

Відбулися ігри останього туру чемпіонату району з футболу. Судді зафіксували такі результати: “Автомобіліст” – “Конденсатор” -1:3, “Будівельник” – “Петрос” – 1:0, “Сперанса” – “Едельвейс” (Богдан) 3:1, “Едельвейс” (Косівська Поляна) – “Колос” – 1:0.

 

1989 рік

Відбувся черговий тур чемпіонату району з футболу. Найбільш успішно в звітному турі зіграла сере дньоводянська “Сперанса”, яка в Лузі рахунком 3:0 виграла у спортсменів місцевої “Тиси”. А ось результаті інших матчів: “Колос” – “Конденсатор” – 4:3, “Едельвейс” (Косівська Поляна) – “Петрос” – 2:2, “Едельвейс”(Богдан) – “Будівельник” – 6:3.

 

***

 

Відбулися ігри першості району з футболу. Середньоводянська “Сперанса” з великим рахунком 11:3 перемогла спортсменів “Будівельника”. Богданський “Едельвейс” на своєму полі поступився перемогою (0:1) косівсько-полянському “Едельвейсу”.
Розпочато ігри першості району серед ветеранів футболу. Відбулися два матчі: “Карпати” – “Хімік” – 1:1, “Хімік” – “Карпати” – 3:3.

 

***

 

Відбулися ігри першості району з футболу. Судді зафіксували такі результати: “Тиса” (Луг) – “Едельвейс”(Богдан) – 7:2, “Петрос” (Ясіня) – “Конденсатор” -2:1, “Колос” (Верхнє Водяне) – “Сперанса” – 4:2, “Будівельник” – “Едельвейс” (Косівська Поляна) – 3:2, “Сперанса” – “Петрос” -4:2, “Колос” – “Едельвейс” (Косівська Поляна) -1:5.
Не вдалося закінчім матч у Богдані між спортсменами місцевого “Едельвейсу” та командою “Конденсатора”. Місцеві болільники вели себе недисципліновано. На матчі не чергували дружинники, які б могли в вести порядок. Це вже другий подібний випадок у Богдані у нинішньому сезоні.
Продовжується також першість з футболу серед ветеранів. У неділю в Ясінях вони зіграли матч з рахівськими спортсменами. З рахунком 4:1 перемогли гості. У наступну неділю відбудеться матч між ветеранами Ясіня і Великого Бичкова.

 

***

 

Відбулися ігри чергового туру першості району з футболу. Судді зафіксували такі результати: “Колос” (Верхнє Водяне) – “Тиса” (Луг) – 8:4, “Конденсатор” – “Будівельник” 0:2, “Едельвейс” (Косівська Поляна) – “Сперанса” (Середнє Водяне) – 3:2, “Петрос” (Ясіня) – “Едельвейс” (Богдан) – 8:0.
Публікуємо таблицю першості району з футболу станом на 25 ресня 1989 року.

Назва команди ігри очки
1 “Петрос” Ясіня 12 19
2 “Колос” В.Водяне 12 19
3 “Едельвейс” Кос.Поляна 13 18
4 “Сперанса” С.Водяне 12 13
5 “Конденсатор” Рахів 11 9
6 “Будівельник” Рахів 11 8
7 “Едельвейс” Богдан 12 5
8 “Тиса” Луг 11 5

 

***

 

Відбувся черговий тур районного футбольного чемпіонату. Зустріч між командами “Конденсатор” – “Колос” (Верхнє Водяне) завершилася нічиєю – 2:2. Спортсмени богданського “Едельвейсу” і лужанської “Тиси” не з’явилися на ігри з “Будівельником” і “Сперансою”. Їм зараховано поразки. Матч “Петрос” – “Едельвейс” (Косівська Поляна) перенесено.

 

***

 

Минулої неділі у Верхньому Водяному відбувся вирішальний матч. Звання чемпіона району з футболу виборювали місцевий “Колос” та ясінянський “Петрос”. Напружений поєдинок закінчився з рахунком 2:1 на користь господарів поля. Спортсменів “Колоса” нагороджено футбольною формою, кубком та грамотами.
Аналіз виступів провідних футбольних команд нашого району та підсумкова таблиця будуть опубліковані пізніше.

 

1990 рік

 

Проходять ігри чемпіонату району з футболу.
В розиграші візьмуть участь “Вікторія” (Біла Церква), “Петрос” (Ясіня), “Сперанса” (Середнє Водяне), “Конденсатор” (Кваси), “Карпати” (Косівська Поляна), “Тиса” (Луг), “Зоря” (Верхнє Водяне), “Едельвейс”(Богдан).
Нещодавно пройшов перший тур чемпіонату, в якому зафіксовано такі результати: “Вікторія” – “Петрос” – 3:1, “Сперанса” – “Конденсатор” – 2:2, “Карпати” – “Тиса” – 4:2. Матч між “Зорею” та “Едельвейсом” перенесено.

 

***

 

Завершилося перше коло чемпіонату району з футболу.
Наводимо Турнірну таблицю проміжного фінішу:

Назва команди м”ячі очки
“Вікторія” (Біла Церква) 19:10 11
“Сперанса” (Середнє Водяне) 24:14 9
“Карпати” (Косівська Поляна) 18:11 9
“Петрос” (Ясіня) 24:17 9
“Зоря” (Верхнє Водяне) 21:19 7
“Конденсатор” (Кваси) 13:15 7
“Едельвейс” (Богдан) 15:28 4
“Тиса” (Луг) 8:24 1

Серед юнацьких складів команд перші три місця зайняли білоцерківські, ясінянські та косівсько-полянські футболісти.

 

***

 

Відбулися ігри першості району з футболу.
На них зафіксовано такі результати:

 • “Вікторія” (Біла Церква) – “Тиса” (Луг) – 5:1
 • “Зоря” (Верхнє Водяне) – “Петрос” (Ясіня) – 2:2
 • “Сперанса” (Середнє Водяне) – “Едельвейс” (Богдан) 7:4
 • “Карпати” (Косівська Поляна) – ” Конденсатор” (Кваси) – 1:0
 • “Зоря” (Верхнє Водяне) – “Вікторія” (Біла Церква) – 4:1
 • “Петрос” (ясіня) – “Сперанса” (Середнє Водяне) – 2:4
 • “Едельвейс” (Богдан) – “Капати” (Косівська Поляна) – 1:1

 

1991 рік

 

Зіграно ігри передостаннього туру чемпіонату району з футболу.
В ньому судді зафіксували такі результати:

 • “Карпати” (Косівська Поляна) – “Петрос” (Ясіня)- 2:4
 • “Едельвейс” (Богдан) – “Зоря” (Верхнє Водяне) – 1:1
 • “Сперанса” (Середнє Водяне) – “Прогрес” (Розтоки) – 3:0

 

***

 

Відбувся черговий тур чемпіонату району з футболу.
Зафіксовано такі результати:

 • “Вікторія” (Біла Церква)- “Едельвейс” (Богдан) – 3:1
 • “Зоря” (Верхнє Водяне) – “Карпати) (Косівська Поляна) – 3:2
 • “Петрос” (Ясіня) – “Тиса” (Луг) – 3:0 (неявка спортсменів з Луга на гру)
 • “Сперанса” (Середнє Водяне) – “Конденсатор” (Кваси) – 3:3

 

***

 

В районній першості з футболу відбулися четвертий і п’ятий тури.
У них зафіксовано такі результати:

 • “Прогрес” (Розтоки) – “Вікторія” (Біла Церква) – 2:0
 • “Тиса” (Луг) – “Сперанса” (Середнє Водяне) – 0:0
 • “Карпати” (Косівська Поляна) – “Конденсатор” (Кваси) – 1:0
 • “Зоря” (Верхнє Водяне) – “Прогрес” (Розтоки) – 3:2
 • “Конденсатор” – “Едельвейс” (Богдан) – 1:6

 

***

 

Завершено районний футбольний чемпіонат, в якому брали участь команди “Петрос” (Ясіня), “Едельвейс”(Богдан), “Конденсатор” (Кваси), “Карпати” (Косівська Поляна), “Тиса” (Луг), “Колос” (Верхнє Водяне), “Сперанса” (Середнє Водяне), “Вікторія” (Біла Церква) та “Петрос” (Розтоки).
Призерами вийшли розтоківці, які вперше піднялися на вищий щабель турнірної таблиці.
На другому місці “Едельвейс” (Богдан), на третьому – білоцерківська “Вікторія”.
Серед юнацьких складів команд перші три місця зайняли “Вікторія” з Білої Церкви, “Петрос” із Розтоків та“Едельвейс” із Богдана.

 

2003 рік

 

Завершилося перше коло чемпіонату району з футболу, в якому бере участь 9 дорослих і 9 юнацьких команд. Більшість з них по-належному підготувалися до чемпіонату, налагодили навчально-тренувальний процес й продемонстрували хорошу фізичну і технічну гру. Виявлено чимало молодих перспактивних гравців.
Відрадно, що після великої перерви, завдяки головам сіл Ростоки В.Ретізнику, Богдана – П.Грапенюку та ентузіасту з Лазещина І.Бунтушаку, відновлено цікаві самобутні футбольні колективи. За сприяння місцевих меценатів, які забезпечували гравців автотранспортом, вдалося провести проміжок чемпіонату без зривів, неявок команд на календарні ігри.
Підсумкова таблиця першого кола чемпіонату виглядає так:

Назва команди очки
“Карпати (Рахів) 22
“Петрос” (Лазещина) 16
“Вікторія” (Біла Церква) 14
“Мармурник” (Ділове) 13
“Едельвейс” (Богдан) 10
ФК Розтоки” 9
ФК “Верхнє Водяне” 9
“Сперанса” (Середнє Водяне) 7
“Едельвейс” (Косівська Поляна) 3

Серед юнацьких команд попереду ФК “Розтоки” – 19 очків, 2-3 місця ділять юнаки з Іблої Церкви та Рахова, які набрали по 10 очок.

 

2006 рік

Наприкінці травня в актовому залі райдержадміністрації відбулося розширене засідання оргкомітету з проведення чемпіонату з футболу в 2006 році, присвяченого 20-річчю перемоги команди “Динамо” (Київ) в Єврокубку (володарем Кубку Кубків у 1986 році став і наш земляк, вихованець Великобичківської ДЮСШ Іван Яремчук).
Голова оргкомітету В.В. Головчук повідомив присутнім, що до участі в районних змаганнях подали заявки команди Богдана, Лазищини, Косівської і Кобилецької Полян, Водиці, Середнього Водяного, Білої Церкви. Залишається відкритим питання, чи виставлять команду Розтоки. Було прийнято рішення до 4 червня провести реєстрацію команд (оформити заявочні листи, картки на гравців) і 11 червня розпочати чемпіонат. Представники команд повинні до початку чемпіонату якісно підготувати футбольні поля.
Згідно з положенням, чемпіонат району буде проводитися у два кола – серед юнацьких і дорослих команд. За юнацькі мають право виступати не страші 17 років, а за дорослі – від 16 років і страші.
Члени оргкомітету і представники команд вирішили не допускати до участі в районних змаганнях гравців, які завлені й виступають у чемпіонаті області. У положенні також передбачено, що приймаюча команда несе відповідальність за підготовку футбольного поля, правопорядок, забезпечує двох резервних суддів, чергового лікаря, а також дільничного УМВС і два ігрові м’ячі.
Велике значення для успішного проведення календарних ігор має якісне суддівство. Тому цьому питанню теж приділено не мало уваги. Футбольні судді, які мають певний досвід обслуговування ігор в першостях району і області, будуть залучатися до участі в проведенні змагань, але вони повинні до 10 червня пройти реєстрацію у відділі молоді та спорту РДА.
Підводячи підсумки засідання, голова оргкомітету наголосив, що футбольні зустрічі в районі повинні проводитись у дружній обстановці. А представникам команд і тренерам потрібно більше проводити виховну роботу не тільки серед гравців, а й серед глядачів, разом з правоохоронцями нагадувати уболівальникам про культуру поведінки в громадських місцях.
В. Головчук висловив подяку спонсорам, які підтримують сільські команди, та депутатам, які відповідають за розвиток фізкультури і спорту в селищних радах, а також викладачам фізвиховання – за розвиток футболу в ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

***

 

Завершився чемпіонат району з футболу, в якому взяли участь команди восьми населених пунктів. Там, де на належному рівні організували навчально-трену вальний процес, було досягнуто високих результатів. Зокрема, це підтвердила підсумкова турнірна таблиця, в якій першу сходинку серед дорослих колективів посіла “Вікторія” з Білої Церкви, другу – “Сперанца” з Середнього Водяного, третю – “Едельвейс” з Косівської Поляні. Серед юнаків чемпіонат району виграла “Біла Тиса” з Богдана, друге і третє місця за командами Косівської Поляни та Білої Церкви.
Слід зазначити, що в деяких населених пунктах, у порівнянні з минулорічним роком, не відбулося зрушень на краще. Були випадки зривів календарних ігор та прояви хуліганської поведінки з боку вболівальників та окремих гравців.
При підведенні підсумків чемпіонату відділом у справах молоді спорту райдержадміністрації, Районною радою спортивного товариства “Колос” та районною федерацією футболу командам-призерам вручено кубки, медалі та дипломи відповідних ступенів.

 

2008 рік

Закінчився чемпіонат району з футболу серед дорослих та юнацьких команд, який пройшов у напруженій спортивній боротьбі і до останнього туру було невідомо – хто ж все-таки займе призові місця на п’єдесталі пошани. Тільки поєдинок між минулорічним чемпіоном “Сперанцою” з Середнього Водяного та претендентом на це звання “Вікторією” з Білої Церкви визначив сильнішу команду – “Вікторію”.
Порадував уболівальників виступ команди “Петрос” з Лазищини, яка вперше посіла третю сходинку.
Серед юнацьких команд впевнено чемпіонське звання виборола команда “Едельвейс” з Богдана. Друге місце вперше зайняли футболісти з с.Лазищини, а минулорічний чемпіон “Вікторія” з Білої Церкви – посіла третю сходинку.

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ ЧЕМПІОНАТУ РАЙОНУ З ФУТБОЛУ Дорослі

Назва команди виграші нічиї м’ячі Спів. м’ячі очки
1 “Вікторія” 6 2 26-11 18
2 “Сперанцо” 5 3 14-21 15
3 “Петрос” 3 2 3 13-10 11
4 “Едельвейс” 3 1 4 15-11 10
5 “Мармурник” 1 1 6 9-24 4

 

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ ЧЕМПІОНАТУ РАЙОНУ З ФУТБОЛУ Юнаки

Назва команди виграші нічиї м’ячі Спів. м’ячі очки
1 “Едельвейс” 6 2 29-9 18
2 “Петрос” 4 4 14-12 15
3 “Вікторія” 3 1 4 17-16 11
4 “Сперанцо” 3 1 4 14-14 10
5 “Мармурник” 1 2 5 14-30 5

 

2009 рік

Минулої неділі зіграно останні матчі першого кола чемпіонату області та району з футболу. Для підведення підсумків командам обидвох девізіонів відведено не так і багато часу – два тижні. Якщо для районної першості, в якій беруть участь лише вісім колективів, цього відрізку достатньо, то футбольним клубам обласного чемпіонату аж ніяк не позаздриш, враховуючи і той факт, що іноді доводилося виступати і по четвергам. Тому двотижневі вакації – занадто короткий термін для серйозного відпочинку, заліковування травм, перегрупування, доукомплектування тощо. Доведеться не розслабляючись, вже наступної неділі доказувати право на перебування у вищій обласній лізі, останній тур якої приніс непогані результати для наших команд. Зокрема, “Говерла” та “Ялинка” вдома з рахунками 2:0 і 3:0 здолали ФК “Міжгір’я” та “Ф.Медвідя”, а “Карпати” поступилися на виїзді ФК “Мукачево” (2:0).
Перше коло “Говерла” закінчила на сьомім сходинці турнірної таблиці (ЗО очок), “Ялинка” – восьмій (22 очка), “Карпати” – чотирнадцятій (12 очок).

 

***

 

Завершився чемпіонат району з футболу серед дорослих та юнацьких команд. Відрадно, що вперше в змаганнях взяв участь новостворений футбольний колектив з Чорної Тиси, а з Богдана були заявлені дві команди. Шкода, що в чемпіонаті не виступають представники з Кобилецької Поляни, в яких давні футбольні традиції та наявна спортивна база. Чемпіонат показав, що команди ретельно готуються до футбольних матчів, вирівнявся їх технічний і тактичний рівень, що загострило боротьбу за високі місця.
Не можна обійти хуліганські дії між вболівальниками в Білій Церкві та Богдані, де до врегулювання конфлікту були задіяні працівники міліції, а рішенням районної федерації з футболу футбольні поля згаданих населених пунктів були закриті для проведення календарних ігор.
Про якість підготовки команд до чемпіонату свідчить підсумкова таблиця. Протягом багатьох років команда з Білої Церкви постійно займає високі місця, і цього року вона не залишила жодних шансів своїм суперникам на чемпіонство, довівши, що вона – найкраща. Заслуговує похвали оновлена команда “Едельвейс” з Богдана; яка вперше виборола срібні нагороди.
Серед юнацьких команд суперечка називатися найкращою тривала між футболістами Богдана та Верхнього Водяного. Тільки невдалий виступ верхньоводянців в останньому турі дозволив богданцям стати лідерами.
Переможці та призери чемпіонату нагороджені кубками, спортивними медалями та дипломами відділу у справах сім’ї, молоді і спорту РДА та районної федерації футболу.

Турнірна таблиця чемпіонату Рахівського району 2009 року

 

КОМАНДА І В Н П М’ЯЧІ 0
1 “ВІКТОРІЯ” с.Біла Церква 7 6 1 0 40-5 19
2 ФК “ЕДЕЛЬВЕЙС” с.Богдан 7 6 1 0 33-7 19
3 “СПЕРАНСА” с.Сер.Водяне 7 4 1 2 16-9 13
4 “ПЕТРОС” с.Лазещина 7 3 1 3 18-10 10
5 “МАРМУРНИК” с.Ділове 7 3 0 4 10-12 9
6 ФК “БОГДАН” с.Богдан 7 2 0 5 9-33 6
7 “ТИСА” с.Чорна Тиса 7 2 0 6 8-24 6
8 ФК “ВЕРХНЄ ВОДЯНЕ” с.В.Водяне 7 0 0 7 5-40 0

 

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ ЧЕМПІОНАТУ РАЙОНУ З ФУТБОЛУ Дорослі

Назва команди виграші нічиї пропущені Забиті м’ячі Пропущені м’ячі очки
1 “Вікторія” 12 1 1 62 12 37
2 “Едельвейс” 11 1 2 51 20 34
3 “Сперанцо” 9 1 4 24 2 25
4 “Мармурник” 7 0 7 29 19 24
5 “Петрос” 6 1 7 38 25 19
6 “Тиса” 4 0 10 25 40 12
7 ФК “Верхнє Водяне” 3 0 11 17 59 9
8 ФК “Богдан” 2 0 12 15 67 6

 

ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ ЧЕМПІОНАТУ РАЙОНУ З ФУТБОЛУ Юнаки

Назва команди виграші нічиї пропущені Забиті м’ячі Пропущені м’ячі очки
1 “Едельвейс” 7 1 2 35 19 22
2 ФК “Верхнє Водяне” 6 1 3 28 17 19
3 “Сперанцо” 4 1 5 21 27 13
4 “Вікторія” 4 0 6 21 27 12
5 “Петрос” 3 2 5 15 22 11
6 “Мармурник” 3 1 6 2 37 10

2010 рік

“ЕДЕЛЬВЕЙС” З БОГДАНА – ВОЛОДАР ФУТБОЛЬНОГО КУБКА

У Рахові, на стадіоні “Карпати”, відбувся фінал розиграшу Кубка району з футболу серед дорослих команд. Першими на поле вийшли футболісти ФК “Рахів” та “Едельвейс” з Богдана. Судді зафіксували рахунок 2:0 на користь богданців. В іншій парі з таким же результатом команда з Середнього Водяного переграла футболістів з Лазещини.
В боротьбі за третє місце ФК “Рахів” в серії 11-метрових виграв у лазещинського “Петроса”.
Вкрай напруженою була фінальна гра між командами Богдана і Середнього Водяного, яка в основний час не змогла визначити переможця. ! тільки в серії 11-метрових ударів успіх був на боці команди з Богдана, яка вперше за 20 років виборола Кубок району( 5 по рахунку).

 

Історія клубу обновлено: Червень 29, 2015 автором: kerivnyk

1 коментар на «Історія клубу»

 1. 1Василь

  черговий кубок – 2017 рік!!!

Ваш коментар